Suspa Spring Strut Prop Shock C16-08941 One Pair 28# 16", Force for One Prop is 28lbs and Force per Pair is 56lbs
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
11
quantity
Product details
Category
  • Compressed Length (Center-to-Center): 9.4 in (239mm)
  • Extended Length (Center-to-Center): 15.7 in (399mm)
  • Force: 28 Lbs (125 N) (Per Prop)
  • End Fittings: 10mm Nylon Ball Sockets